Pinneberg
Koncept

Nasze gwiazdki składają się na koncept SCHAUMANN-a, prowadzący do sukcesu hodowcy.

Logo SCHAUMANN
Logo SCHAUMANN

Sekret naszego niezmiennie wysokiego poziomu jakości polega na doskonałym współdziałaniu różnych filarów, na których opiera się nasza firma:

  1. Indywidualne doradztwo
  2. Prace badawcze, ukierunkowane na praktykę  
  3. Innowacyjne produkty
  4. Zrównoważone wykorzystanie zasobów
  5. Międzynarodowy koncern

Wszystko to składa się na koncept SCHAUMANN-a. Szósta gwiazda oznacza sukces hodowcy.


1. Indywidualne doradztwo

Każde gospodarstwo rolne jest jedyne w swoim rodzaju. Rozpoznanie jego indywidualnych potrzeb i dopasowanie rozwiązań żywieniowych z konceptu SCHAUMANN-a to jedno z głównych zadań specjalistów zajmujących się doradztwem. Są to pracownicy i partnerzy, którzy posiadają fachową wiedzę i pełną znajomość konceptu SCHAUMANN-a w zakresie żywienia i hodowli zwierząt oraz higieny i techniki produkcyjnej. Doradzanie skutecznych produktów i ustalenie dawkowania należą do zakresu oferowanych przez nas usług. W przypadku zaawansowanych potrzeb ze strony klienta, swoją wiedzą służą fachowcy wyspecjalizowani w danej dziedzinie.

 2. Prace badawcze, ukierunkowane na praktykę  

Tworzymy dla Ciebie produkty, które łączą w sobie najnowsze standardy naukowe oraz najwyższą jakość i maksymalną opłacalność. Dopuszczone do stosowania przez UE probiotyki firmy SCHAUMANN, program biologicznych preparatów do kiszonek, różne kombinacje substancji czynnych, produkty specjalne oraz zakwaszacze to efekt naszej pracy, połączonej z przekonaniem, że nauka i praktyka powinny stanowić nierozerwalną całość.

 3. Innowacyjne produkty

Koncept SCHAUMANN-a to oferta różnorodnych produktów, adresowanych indywidualnie do każdego gospodarstwa. Mieszanki paszowe uzupelniające mineralne i mieszanki substancji czynnych, stworzone pod kątem poszczególnych sytuacji i etapów produkcyjnych jak ciąża, laktacja, odchów, tucz. Opracowane przez nas zakwaszacze i probiotyki. Biologiczne zakiszacze na bazie bakterii kwasu mlekowego. Wszystkie te produkty cechuje wspólny mianownik: wyjątkowość, innowacyjność i najwyższa jakość.

 4. Zrównoważone wykorzystanie zasobów

Od momentu założenia firma czuje się odpowiedzialna za standard życia przyszłych pokoleń. Integralnymi elementami strategii przedsiębiorstwa jest więc opracowywanie innowacyjnych produktów oraz produkcja mająca na celu ochronę środowiska. Kierowanie zrównoważonym rozwojem obejmuje obszary takie jak: zarządzanie energią & ochrona środowiska, rentowność, społeczna odpowiedzialność oraz dobrostan zwierząt. Celem nadrzędnym jest ekonomiczne i efektywne korzystanie z dostępnych zasobów przez firmę, jak i jej klientów.

5. Międzynarodowy koncern

SCHAUMANN to 16 odnoszących sukcesy firm siostrzanych i 40 organizacji partnerskich. Wymiana w ramach grupy SCHAUMANN dostarcza impulsów dla tworzenia nowych i udoskonalania już istniejących produktów oraz dla optymalizacji konceptu SCHAUMANN-a. Integracja z działającym na całym świecie Huelsenberg Holding stanowi podstawę ekonomiczną do przetrwania na rynkach światowych w przyszłości.