Innovative Produkte und Wirkstoffe von SCHAUMANN
Innowacyjne produkty Trzoda

SCHAUMACID DRY – Prosta w użyciu kombinacja kwasów o szerokim spektrum działania

 SCHAUMACID DRY

Gdy do aplikacji kwasów używane są dozowniki o małej objętości, często pojawiają się problemy takie jak zatrzymanie przepływu lub zablokowanie ślimaka. Prowadzi to do ogromnego nakładu pracy, dlatego niektórzy rolnicy wolą nie używać kwasów paszowych. Doskonałe rozwiązanie w tej sytuacji stanowi nowa kombinacja kwasów SCHAUMACID DRY - doskonale granulowana i o szerokim spektrum działania.

Kwasy paszowe nie zawsze są łatwe w użyciu

Kwasy organiczne sprawdziły się w hodowli trzody chlewnej i są dziś powszechnie stosowane. Dużym uznaniem cieszą się kombinacje kwasów o szerokim zakresie stosowania, spotykane jak dotąd w wariancie płynnym. Ich dozowanie nie jest jednak możliwe we wszystkich systemach, a użycie z wodą pitną nie zawsze przynosi satysfakcjonujące rezultaty. Istnieją różne metody dla indywidualnego stosowania kwasów paszowych. Korzystać można z pojedynczych kwasów w suchej formie (np. kwas sorbowy, kwas fumarowy) albo z kwasów w płynie na nośniku. Obydwa warianty mają swoje wady. Kwasy stałe/suche są zwykle w postaci proszku. Różne wielkości cząstek utrudniają wyprodukowanie stabilnych mieszanek, w których nie dochodzi do rozwarstwiania. Dodatkowo w przypadku produktów w proszku można spotkać się z zastopowaniem przepływu w dozownikach o małej objętości, co powoduje wielką niewiadomą co do dozowanej ilości. Z kolei zastosowanie kwasów w płynie na nośniku wiąże się z mniejszym lub większym zawilgoceniem granulatu kwasowego. W efekcie może pojawić się podczas żywienia trzody chlewnej problem z zabrudzeniem ślimaka w dozownikach o małej objetości.

SCHAUMACID DRY z wysoką precyzją dozowania

SCHAUMACID DRY, nowa opracowana przez firmę Schaumann kombinacja kwasów, składa się wyłącznie z czystych, suchych kwasów i ich soli. Surowce poddawane są specjalnemu procesowi, który prowadzi do ich sprasowania bez użycia materiałów wiążących i dodatków, a następnie przetwarza je w jednolity granulat. SCHAUMACID DRY łączy w sobie zalety kombinacji kwasów z bezpiecznym stosowaniem suchego produktu, który cechuje niski wskaźnik parowania oraz precyzyjne dozowanie.

Optymalna ochrona przed bakteriami chorobotwórczymi 

SCHAUMACID DRY to kombinacja o szerokim spektrum działania na bazie kwasu mrówkowego, fumarowego, sorbinowego, cytrynowego oraz laurynowego. Dobór kwasów gwarantuje działanie hamujące rozwój nie tylko bakterii gram-ujemnych, ale także gram-dodatnich. Kwas laurynowy jako średniołańcuchowy kwas tłuszczowy jest również skuteczny wobec bakterii gram-dodatnich, gdyż w przeciwieństwie do innych kwasów potrafi pokonać grubsze ściany komórkowe. Tym samym SCHAUMACID DRY skutecznie zatrzymuje rozwój patogenów obecnych w gospodarstwie takich jak E. coli, salmonella, paciorkowce, gronkowce a nawet Clostridium, wspierając zdrowotność świń, cieląt i drobiu.