Innovative Produkte und Wirkstoffe von SCHAUMANN
Innowacyjne produkty Trzoda

SCHAUMACID BENZO START G – Silna kombinacja zapobiegająca biegunkom u prosiąt odsadzanych

Ferkel

Odsadzanie jest dużym wyzwaniem dla prosiąt, ponieważ w tej fazie następuje kumulacja różnych niesprzyjających czynników środowiska. Nie w pełni wykształcony układ immunologiczny, stres związany z odsadzaniem oraz przegrupowywania czynią młode zwierzęta bardzo podatnymi na zachorowania. W tej fazie szczególnie często występuje biegunka, wywołana toksynami wytwarzanymi przez bakterie E. coli. Kwasy benzoesowy i fumarowy, poprzez swoje działanie hamujące rozwój tych właśnie patogenów, są niezwykle skuteczne w zwalczaniu biegunek. 

Bezpieczne i skuteczne działanie

SCHAUMACID BENZO START G, produkt firmy SCHAUMANN, umożliwia ukierunkowane i indywidualne zastosowanie kwasu benzoesowego w formie benzoesanu sodu, również w niskich dawkach. W przeciwieństwie do tradycyjnego kwasu benzoesowego, cząsteczki benozesanu sodu, zawarte w SCHAUMACID BENZO START G, są zbyt duże, by przedostać się do płuc ludzi i zwierząt. Tym samym produkt jest bezpieczny w stosowaniu i nie podlega ograniczeniom dostawy do konsumenta końcowego. 

SCHAUMACID BENZO START G - klucz do powodzenia

Badania (Knarreborg und Kollegen, 2002) wykazały, że kwasy benzoesowy i fumarowy mają wyraźnie silniejsze działanie antymikrobiologiczne aniżeli kwas mrówkowy lub kwas propionowy. 
SCHAUMACID BENZO START G łączy w sobie w najlepszy z możliwych sposobów znakomite antybakteryjne działanie kwasu benzoesowego (benzoesan sodu) i kwasu fumarowego dla optymalnego wsparcia prosiąt w okresie odsadzeniowym. 
Benzoesan sodu ulega szybkiemu rozpuszczeniu w kwaśnym środowisku żołądka i już bezpośrednio w żołądku wykazuje silne przeciwbakteryjne działanie wobec bakterii E. coli. To działanie wzmacnia dodatkowo kwas fumarowy. Z jednej strony kwas fumarowy pomaga szybko obniżyć wartość pH w żołądku małych prosiąt, z drugiej strony wykazuje także silne działanie hamujące rozwój E. coli. W przeciwieństwie do innych kwasów organicznych, działanie antymikrobiologiczne benzoesanu sodu sięga daleko w głąb jelita (rys.1). Dzięki tym właściwościom SCHAUMACID BENZO START G skutecznie przeciwdziała pojawianiu się typowych biegunek.
 

SCHAUMACID BENZO START G
Rys.1 Skuteczność SCHAUMACID-u BENZO START G w zwalczaniu bakterii E. coli
Kwas benzoesowy kontra benzoesan sodu
Kwas benzoesowy kontra benzoesan sodu