Innovative Produkte und Wirkstoffe von SCHAUMANN
Innowacyjne produkty Trzoda

SCHAUMA OMNI-S - Efektywne żywienie loch, prosiąt i knurków

Schweine

Olej z łososia i ligninoceluloza jako elementy składowe, pszenica ekstrudowana jako nośnik, kwasy organiczne i antyoksydanty jako stabilizatory - skład tego produktu gwarantuje zdrowotność, płodność i witalność oznaczające w praktyce wysokie przyrosty i opłacalny chów.

SCHAUMA OMNI-S został stworzony specjalnie dla wysokowydajnych loch i prosiąt. Duża zawartość wartościowego oleju z łososia pozytywnie wpływa na różnorodne parametry fizjologiczne. Poprawia się odporność organizmu i płodność. Dodatkowo produkt wspiera witalność i system obronny nowonarodzonych prosiąt.

Wartościowy olej z łososia

Olej z łososia, jaki zastosowano w produkcie, cechuje wysoka zawartość kwasów tłuszczowych (EPA, DHA, DPA) w stabilnej formie, a w procesie obróbki jako schłodzony surowiec, posiada także wysoki stopień świeżości i dobry status oksydacyjny.

Funkcjonalna ligninoceluloza

Funkcjonalna ligninoceluloza o optymalnym udziale fermentującego włókna działa w sposób ukierunkowany na zdrowotność jelit. Standardowa kombinacja rozpuszczalnego i nierozpuszczalnego błonnika daje liczne korzyści. Szybszy czas pasażu jelitowego ogranicza rozwój chorobotwórczych bakterii. Przesunięcie procesów fermentacyjnych do tylnej części układu pokarmowego poprawia konsystencję kału. Dalsze pozytywne właściwości ligninocelulozy to wiązanie i dezaktywacja patogenów, redukcja stresu oraz działanie prebiotyczne.

Hydrotermiczna obróbka pszenicy

Hydrotermiczna obróbka sprawia że pszenica staje się znakomitym nośnikiem dla odpowiedniej ilości oleju, który znalazł się w produkcie dzięki specjalnej metodzie próżniowej. Metoda ta jest ważnym elementem rozwoju produktu, gdyż tylko dzięki dużej zawartości oleju, dawkowanie SCHAUMA OMNI-S jest na niskim poziomie.