Innovative Produkte und Wirkstoffe von SCHAUMANN
Innowacyjne produkty Trzoda

NATUPIG dla prosiąt - Zdrowe jelita, wydajne zwierzę

Ferkel

Nowe produkty z linii dla prosiąt NATUPIG, oddziałujące korzystnie na zdrowotność i wydajność, stanowią duże wsparcie dla procesu odsadzania. Rozdzielenie z lochą to punkt zwrotny w życiu każdego prosięcia.

Przy losze poprzez dostateczny pobór siary, rozwój zbilansowanej flory jelitowej, przyzwyczajanie do poboru dodatkowej paszy, tworzą się podwaliny pod dalszy rozwój prosięcia. W momencie odsadzania pojawia jednakże wiele czynników zewnętrznych i wewnętrznych, które mają ogromny wpływ na status zdrowotny prosiąt (przewód pokarmowy!) (rys.1). 

W odchowie prosiąt wszystko kręci się wokół zdrowia zwierząt, ich przyrostów i bezpieczeństwa. Wszystko po to, aby zapewnić dobry start w dalszy rozwój jako tucznik lub zwierzę hodowlane. Starania podjęte na początku życia prosięcia, przynoszą opłacalne korzyści: każde dodatkowe 5 g przyrostu w pierwszych dniach po odsadzeniu, skraca fazę tuczu o jeden dzień. 
Kombinacja różnych substancji czynnych SCHAUMANN-a dodanych do paszy, o działaniu synergistycznym, skutecznie wspiera status zdrowotny przewodu pokarmowego (rys.2).

 

 

Czynniki wpływające na zdrowie jelit u odsadzanych prosiąt
Rys.1 Czynniki wpływające na zdrowie jelit u odsadzanych prosiąt
Współdziałanie różnych substancji czynnych dla zdrowia prosiąt
Rys.2 Współdziałanie różnych substancji czynnych dla zdrowia prosiąt