Innovative Produkte und Wirkstoffe von SCHAUMANN
Innowacyjne produkty Trzoda

Higiena pasz - Kombinacja kwasów na każdy problem

SCHAUMACID-Futtersäuren

Najlepsze wyniki w chowie trzody chlewnej osiągnąć można wyłącznie przy zachowaniu  optymalnego statusu higieny. Status ten na wszystkich etapach produkcji pomoże zabezpieczyć odpowiednia kombinacja kwasów. SCHAUMACID umożliwia zastosowanie mniejszej ilości poszczególnych kwasów dzięki wykorzystaniu ich synergistycznego działania. 

Przemyślany i ukierunkowany dobór różnych kwasów organicznych steruje wydajnością i intensyfikuje skuteczność. Zastosowanie kwasów w paszy suchej służy higienie i konserwacji paszy. Zahamowanie rozwoju szkodliwych patogenów jak bakterie i grzyby powoduje, iż nie przenikają one do organizmu zwierzęcia. Redukcja bakterii następuje w samej paszy oraz potem także w przewodzie pokarmowym zwierząt.
W paszy mokrej duży problem stanowią drożdże, gdyż potrafią się one gwałtownie namnażać również w środowisku o niskim pH (<4,0).
Aplikacja kwasów organicznych do wody pitnej sprawdziła się jako wysoce skuteczne i proste rozwiązanie przy zwalczaniu salmonelli.

Działanie produktów SCHAUMACID

  •     Poprawa higieny paszy
  •     Obniżenie wartości pH w żołądku
  •     Mniejsza aktywność czynników chorobotwórczych
  •     Większa aktywność enzymów trawiennych
  •     Wspieranie rozwoju tkanek jelitowych
  •     Wysoka przyswajalność substancji odżywczych 
     

Program kwasów SCHAUMACID dla higieny paszy

SCHAUMACID PROTECT

Płynną kombinację kwasu mrówkowego, mlekowego, propionowego i cytrynowego uzupełniają dodatkowo krótko- i średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe. Dzięki temu SCHAUMACID PROTECT oferuje szczególnie wysoką ochronę przed szerokim spektrum bakterii gram-dodatnich i gram-ujemnych (rys.1).

SCHAUMACID PROTECT G

Skuteczność sprawdzonej kombinacji kwasów zawartych w SCHAUMACID PROTECT G wzmacniają monoglicerydy oraz kwas sorbinowy i cytrynowy. Granulat ten wyróżnia bardzo wysoka zawartość kwasów, dzięki czemu można go dozować tak samo jak produkt w płynie.

SCHAUMACID CLEAN

SCHAUMACID CLEAN (w formie płynnej i granulowanej) dba o optymalną higienę urządzeń do żywienia na mokro, działając bakteriobójczo i grzybobójczo oraz hamująco, zarówno na bakterie jak i drożdże. Ponadto SCHAUMACID CLEAN jest nieagresywny i nie jest sklasyfikowany jako substancja niebezpieczna (rys.2).

SCHAUMACID S

SCHAUMACID S jest bardzo silną kombinacją krótko- i średniołańcuchowych kwasów o natychmiastowym i trwałym działaniu hamującym rozwój salmonelli. Dodatkowo SCHAUMACID S redukuje ilość E.coli i bakterii gram-dodatnich jak gronkowce, paciorkowce i clostridium.

SCHAUMACID DRINK S

Specjalna kombinacja różnych kwasów organicznych umożliwia, w przeciwieństwie do innych produktów, zastosowanie z wodą pitną. W porównaniu do produktów na bazie kwasu mrówkowego, SCHAUMACID DRINK S cechuje wysoka skuteczność wobec bakterii gram-dodatnich i salmonelli (rys.3).

SCHAUMACID F

Antymikrobiologiczne działanie tej smacznej kombinacji kwasów (wysoki udział kwasu mlekowego), poprzez szerokie spektrum wartości pH, również w jelicie cienkim, występuje na całym odcinku przewodu pokarmowego.

SCHAUMACID A

Dodatek w postaci granulatu z alg wspiera w sposób ukierunkowany mikroflorę w jelitach. Odbywa się to wieloetapowo poprzez kwasy organiczne, prebiotyki i polifenole. W ten sposób stworzone zostają podwaliny pod wysoką zdrowotność jelit i wysoką wydajność.

SCHAUMACID FIRST

Wysoki udział kwasu sorbinowego zabezpiecza przed biegunkami u prosiąt, wywołanymi bakteriami E.coli. Zastosowanie produktu w żywieniu loch skutkuje redukcją wydalania bakterii w kale loch i obniżeniem ryzyka wystąpienia biegunek u prosiąt ssących.

SCHAUMACID H

Dodanie do sprawdzonej kombinacji kwasów, kwasu huminowego o właściwościach przeciwzapalnych i wspierających odporność, zwiększa ochronę przed bakteriami, a także wspiera aktywnie zdrowotność błony śluzowej jelita.   

SCHAUMACID PROTECT
Rys.1 Bakteriobójcze działanie Schaumacid-u Protect. Zastosowanie przy pH 5.
SCHAUMACID CLEAN
Rys.2 Schaumacid Clean szybko i trwale hamuje rozwój drożdży
SCHAUMACID DRINK S
Rys.3 Schaumacid Drink S hamuje rozwój bakterii chorobotwórczych. Zastosowanie przy pH 5.