Sukces hodowcy
Porady Bydło

Produkty EU firmy SCHAUMANN wg wytycznych mleczarni

Produkty EU

Coraz więcej mleczarni wymaga, aby wszystkie komponenty paszowe pochodziły z terenu Unii Europejskiej. W przypadku komponentów białkowych i składników paszy treściwej wymóg ten jest w dużej mierze do zrealizowania, jednak w przypadku produktów specjalnych już niekoniecznie. Między innymi niewykonalne jest zastosowanie tłuszczu chronionego w żwaczu na bazie oleju palmowego w celu zwiększenia wartości energetycznej dawki. Firmie SCHAUMANN udało się dzięki innowacyjnemu konceptowi i dostępowi do surowców, stworzyć specjalną ofertę produktów dla bydła, opartą na składnikach pochodzących z Unii Europejskiej.

SCHAUMANN ENERGY EU

SCHAUMANN ENERGY EU jest źródłem tłuszczu chronionego w żwaczu, który pochodzi z UE. Kwasy tłuszczowe na bazie oliwy z oliwek optymalizują wykorzystanie energii i posiadają te same pozytywne właściwości, co dobrze znane i z powodzeniem stosowane przez wiele gospodarstw produkty oparte na oleju palmowym (rys.1). Pozwalają one na wyraźne zredukowanie deficytu energetycznego i związanych z nim negatywnych następstw na początku laktacji. SCHAUMANN ENERGY EU nadaje się do stosowania w fazie przejściowej oraz w okresie laktacji i jest przeznaczony do produkcji żywności niezmodyfikowanej genetycznie.  

TIRSANA BSK EU

Dzięki produktom TIRSANA  firma SCHAUMANN od lat utrzymuje wysokie standardy w stabilizacji przemiany materii i profilaktyce ketozy. TIRSANA BSK EU oznacza poszerzenie oferty SCHAUMANN-a  o produkt, którego składniki pochodzą wyłącznie z Europy. Optymalna kombinacja trzech różnych komponentów gwarantuje długotrwałą wydajność i zdrowotność stada bydła mlecznego:

  • Glikol propylenowy jako komponent glukoplastyczny służy do produkcji cukru w organizmie zwierząt i poprawia zaopatrzenie w energię oraz przeciwdziała ketozie
  • Smaczna melasa zawierająca izomaltulozę wspiera pobór paszy i stabilizuje stężenie cukru we krwi
  • BOVIN-S-KOMPLEX zwiększa ilość białka przyswajalnego w jelicie cienkim, co pozwala odciążyć metabolizm wątroby i poprawić efektywność wykorzystania białka 

Sposób stosowania

TIRSANA BSK EU posiada certyfikat VLOG. Produkt może zostać zmieszany z TMR-em lub może być podany poprzez dozownik do stacji pasz treściwych lub samodzielnie poprzez robota do dojenia. TIRSANA BSK EU oferuje, zarówno w fazie przejściowej jak i w fazie laktacji, optymalne wsparcie dla procesów metabolicznych (rys.2). W przypadku automatycznych systemów doju widać pozytywny wpływ na częstotliwość odwiedzin krów i tym samy na liczbę dojeń. Fabryki SCHAUMANN-a są sprawdzane pod kątem zgodności z przepisem wykonawczym, dotyczącym stosowania technologii genetycznej. Ponadto od roku 2015 poddawane są kontroli wg standardu VLOG, oznaczającego produkcję żywności niezmodyfikowanej genetycznie.

 

SCHAUMANN ENERGY EU
Rys.1 Działanie SCHAUMANN ENERGY EU
SCHAUMANN ENERGY EU i TIRSANA BSK EU
Rys.2 Sposób stosowania SCHAUMANN ENERGY EU i TIRSANY BSK EU