Innowacyjne produkty
Innowacyjne produkty Higiena i konserwacja

PROFISTREU LB oraz PROFIDRY LB - Specjalne produkty do posypywania podłoża

Hygienepulver

Posypanie podłoża w budynkach, zarówno dla świń jak i drobiu, wzmacnia dodatkowo efekt uzyskiwany z systematycznej dezynfekcji i czyszczenia. Wysoki status higieny jest szczególnie ważny w kojcach porodowych dla prosiąt. Nowe produkty do posypywania podłoża PROFISTREU LB i PROFIDRY LB zawierają aktywne kultury bakterii i optymalizują klimat w budynkach inwentarskich.

PROFISTREU LB i PROFIDRY LB posiadają właściwości silnie wiążące wodę. Ich zastosowanie przyczynia się do likwidacji wilgoci oraz zapewnia suchą i stabilną powierzchnię. Dzięki temu wzrasta bezpieczeństwo zwierząt a spada ryzyko urazów prosiąt (np. otarć skóry).  Streptokoki i inne zarazki mają utrudniony dostęp. Użycie PROFISTREU LB oraz PROFIDRY LB przyspiesza poza tym osuszanie prosiąt po porodzie.

Wzmocniona ochrona przed infekcjami

Nowe proszki do posypywania PROFISTREU LB oraz PROFIDRY LB zawierają probiotyczne kultury ochronne o działaniu antymikrobiologicznym. Tworzą one aktywny system ochronny na powierzchni kojca, w którym przebywają zwierzęta i hamują wzrost bakterii wywołujących choroby. Rezultatem jest mniejsze zasiedlenie kojca bakteriami i większa ochrona zwierząt przed infekcjami.
Zawarte nośniki mineralne oddziałują aktywnie na wartość pH. Wartość pH 3,5 hamuje skutecznie rozwój bakterii chorobotwórczych (np. Clostridium perfringens, E. coli, salmonelli, gronkowców).

Korzyści

  • Niespotykana pojemność wiązania wody
  • Mniejsze obciążenie środowiska bakteriami
  • Poprawa klimatu w budynku
  • Stabilne podłoże
  • Pozytywne zasiedlenie powierzchni aktywnymi kulturami ochronnymi

PROFIDRY LB

PROFIDRY LB przekonuje swoją niespotykanie wysoką zdolnością wiązania wody. Poprawa właściwości fizycznych zmniejsza produkcję amoniaku, co przyczynia się do lepszej jakości powietrza w budynku i bezpośrednio wpływa na optymalizację mikroklimatu. Powierzchnie kojców są szybciej i dłużej suche, co hamuje rozprzestrzenianie się czynników chorobotwórczych. Testy porównujące powszechnie stosowane produkty do posypywania podłoża z PRODIDRY LB potwierdzają jego wysoką zdolność wiązania wody. Przy tym samym efekcie PROFIDRY LB stosuje się rzadziej aniżeli inne proszki. Pozwala to znacznie zmniejszyć ilość użytego produktu na jeden m².

 

Pojemność wiazania wody
Rys.1 Porównanie wiązania wody
PROFIDRY LB
Rys.2 Korzyści z PROFIDRY LB