AKTIMAG - Organiczne łączenie magnezu o wysokiej biodostępności


 

AKTIMAG to stworzony przez firmę SCHAUMANN magnez w formie wysoce przyswajalnej.
W opatentowanym procesie technologicznym połączono minerał z dwiema cząsteczkami aminokwasów. Dzięki temu magnez zachowuje stabilność w przewodzie pokarmowym, stając się wysoce przyswajalny dla całego organizmu. AKTIMAG znajduje swoje przeznaczenie w żywieniu trzody, drobiu i przeżuwaczy.

 

Zaopatrzenie w magnez ma podstawowe znaczenie w żywieniu zwierząt

 

Magnez jest niezbędnym do życia składnikiem odżywczym. Wspomaga przewodnictwo nerwowo-mięśniowe i optymalizuje ich wzajemne oddziaływanie. Niedobór magnezu prowadzi do pojawienia się u zwierząt nadwrażliwości nerwów i wystąpienia nadpobudliwości. Magnez jest również ważnym elementem składowym kości i zębów oraz aktywatorem dla ponad 300 enzymów. Pierwiastek pomaga także utrzymać elastyczność kości i jest niezbędnym, obok potasu, składnikiem mineralnym komórek.

 

Forma wiązania magnezu ma istotne znaczenie dla jakości żywienia zwierząt

 

AKTIMAG jest organicznym łączeniem makroelementu magnezu oraz aminokwasu glicyny. Wyjątkowość tej kombinacji polega na połączeniu magnezu z dwiema cząsteczkami glicyny, czego pozytywne oddziaływanie widać już podczas samego trawienia: jon magnezu dzięki kompleksowej formie z dwiema cząsteczkami glicyny jest na tyle stabilny, że nie wchodzi w systemie trawiennym w reakcję z innymi anionami jak np. fosforany czy proteiny. Dzięki temu magnez pozostaje w formie wysoce przyswajalnej.

 

Opatentowana procedura daje przewagę klientom SCHAUMANN-a

 

Glicynian magnezu jest efektem procesu technologicznego, opatentowanego przez Instytut ISF SCHAUMANN FORSCHUNG. Obok wysokiej biodostępności, nowe specjalne wiązanie oznacza wysoką zawartość magnezu, wynoszącą min. 11,5%. AKTIMAG został umieszczony w wykazie pasz o pozytywnym oddziaływaniu.
Rezultatem jest możliwość nieograniczonego zastosowania dla każdego gatunku zwierząt.

 

Pozytywne oddziaływanie AKTIMAG-u potwierdzono w doświadczeniach ze zwierzętami

 

Doświadczenia z trzodą i drobiem potwierdziły pozytywne oddziaływanie AKTIMAG-u.
W doświadczeniu z brojlerami wykazano pięciokrotnie wyższą przyswajalność magnezu w formie AKTIMAG-u, w porównaniu do tlenku magnezu. Zastosowanie AKTIMAG-u pozwala pokryć w sposób optymalny zapotrzebowanie zwierząt, szczególnie w sytuacjach wywołujących zaburzenia metaboliczne jak np. zmiana stanowisk, transport, faza wysokiej wydajności itd.

Dzięki produktowi AKTIMAG można skutecznie zmniejszyć stres, nerwowość i agresywność zwierząt.

 


Struktura molekuły glicynianu magnezu AKTIMAG