CERAVITAL XP jest produktem fermentacji, którego zadaniem jest poprawa strawności białka. Jego skuteczność została potwierdzona w licznych testach. Dzienne przyrosty cieląt wzrosły o prawie 10%!
MIZI, substancja czynna firmy SCHAUMANN, w postaci mikronizowanego tlenku cynku, poprawia nie tylko rozwój cieląt w fazie odpajania, lecz także redukuje ryzyko wystąpienia biegunek i chorób dróg oddechowych.
Doświadczenia, przeprowadzone przez Uniwersytet w Getyndze, potwierdzają wysoką skuteczność TIRSANY SPEZIAL w stabilizacji metabolizmu i wydajności mlecznej.
BONSILAGE FIT G pozwala wyrównać niedobory energii, zwłaszcza na początku laktacji. Zastosowanie zakiszacza optymalizuje właściwości energetyczne kiszonki z traw i ich stabilność tlenową. W efekcie poprawia się metabolizm i zdrowie krów mlecznych.
Hodowcy często zmuszeni są do żywienia zwierząt kiszonkami z kukurydzy po krótkim okresie zakiszania. Badania potwierdzają, że BONSILAGE SPEED M już po 14 dniach zakiszania chroni przed przegrzewaniem, minimalizuje straty oraz trwale stabilizuje kiszonkę.
RUMIVITAL®i okazał się być niezwykle efektywny w przypadku stosowania PMR-u z górną granicą wartości węglowodanów niestrukturalnych (385 g NFC/kg suchej masy). Swoją skuteczność potwierdził także w dawkach TMR z wysokimi wartościami NFC.
Doświadczenie pokazuje, że TIRSANA BSK NG w znaczącym stopniu przyczynia się do wzrostu mleczności. Zwłaszcza w gospodarstwach wyposażonych w automatyczne systemy doju, smakowitość paszy przy robotach odgrywa ważną rolę dla wydajności bydła mlecznego.
Bislizynian miedzi i bislizynian cynku to kombinacja aminokwasu lizyny z mikroelementami miedzi i cynku. Najwyższa dostępność biologiczna umożliwa osiągnięcie optymalnych przyrostów w odchowie przy redukcji wydalania metali ciężkich przez cielęta.
Dzięki zastosowaniu PROVITA LE odnotowano w grupie zwierząt doświadczalnych wyższe dzienne przyrosty i większy pobór paszy a tym samym poprawę statusu zdrowotnego zwierząt.
Szczególnie w miesiącach letnich nasila się problem przegrzewania się mieszanek paszowych. Niestabilny TMR oznacza straty energetyczne, niższą strawność oraz mniejszy pobór paszy.