Zastosowanie mieszanek NATUPIG pozwala zaoszczędzić na śrucie sojowej. Efekt to redukcja kosztów i mniejsze wydalanie cennych składników pokarmowych przy tych samych dochodach ze sprzedaży mięsa.
CERAVITAL XP jest produktem fermentacji, którego zadaniem jest poprawa strawności białka. Jego skuteczność została potwierdzona w licznych testach. Dzienne przyrosty cieląt wzrosły o prawie 10%!
Wyniki monitoringu kiszonek pokazały, że już po 14 dniach zakiszania z użyciem BONSILAGE SPEED G powstaje taka ilość kwasu octowego, która zabezpiecza stabilność kiszonki po jej otwarciu.
Badania potwierdziły, iż dodanie CERAVITAL-u XP umożliwiło osiągnięcie wysokich dziennych przyrostów, stabilnego poziomu chudego mięsa oraz lepsze wykorzystanie paszy.
Wyniki badań na Uniwersytecie Hohenheim potwierdzają skuteczność BONSILAGE PLUS. Aby pokryć zapotrzebowanie krów wysokowydajnych na białko strawne, należy dostarczyć im większą ilość białka chronionego. BONSILAGE PLUS poprawia jakość białka w kiszonce.
Zakiszacz BONSILAGE ALFA sprawdził się w całej Europie, potwierdzając skuteczność szczepów bakterii kwasu mlekowego, wyselekcjonowanych pod kątem trudnego do zakiszania materiału, jakim jest lucerna, koniczyna czy mieszanki koniczyny z trawami.
MIZI, substancja czynna firmy SCHAUMANN, w postaci mikronizowanego tlenku cynku, poprawia nie tylko rozwój cieląt w fazie odpajania, lecz także redukuje ryzyko wystąpienia biegunek i chorób dróg oddechowych.
Badania potwierdzają, iż MIZI - innowacyjna substancja czynna na bazie mikronizowanego cynku, skutecznie zapobiega biegunkom. Tlenek cynku zabezpiecza krytyczną fazę odchowu i pozwala ograniczyć spadek wydajności.
Monoglicerydy (MCM), zastosowane w żywieniu zwierząt, wspierają zdrowotność flory jelitowej oraz poprawiają przyrosty tuczników od początku aż do końca tuczu. Doświadczenie przeprowadzone w grupie 390 zwierząt potwierdziło znakomitą skuteczność MCM.
Doświadczenia, przeprowadzone przez Uniwersytet w Getyndze, potwierdzają wysoką skuteczność TIRSANY SPEZIAL w stabilizacji metabolizmu i wydajności mlecznej.
BONSILAGE FIT G pozwala wyrównać niedobory energii, zwłaszcza na początku laktacji. Zastosowanie zakiszacza optymalizuje właściwości energetyczne kiszonki z traw i ich stabilność tlenową. W efekcie poprawia się metabolizm i zdrowie krów mlecznych.
Hodowcy często zmuszeni są do żywienia zwierząt kiszonkami z kukurydzy po krótkim okresie zakiszania. Badania potwierdzają, że BONSILAGE SPEED M już po 14 dniach zakiszania chroni przed przegrzewaniem, minimalizuje straty oraz trwale stabilizuje kiszonkę.
RUMIVITAL®i okazał się być niezwykle efektywny w przypadku stosowania PMR-u z górną granicą wartości węglowodanów niestrukturalnych (385 g NFC/kg suchej masy). Swoją skuteczność potwierdził także w dawkach TMR z wysokimi wartościami NFC.
Firma Schaumann poddała ocenie próby kiszonek pierwszego pokosu z całego terenu Niemiec, które zostały zaprawione BONSILAGE-m FIT G i BONSILAGE-m SPEED G. Jakość badanych kiszonek okazała się bardzo wysoka.
Doświadczenie z 602 tucznikami potwierdza imponujące korzyści ekonomiczne i wydajnościowe, uzyskane z CERAVITAL-em. Wysokie dzienne przyrosty i dobre zużycie paszy są podstawą udanego tuczu świń.
Aby zmniejszyć antyodżywcze działanie frakcji NSP i zwiększyć dostępność składników pokarmowych firma SCHAUMANN stworzyła CERAVITAL, wysokobiałkowy produkt fermentacji. Znakomitą skuteczność potwierdzają próby badawcze i doświadczenia praktyczne.
Doświadczenie pokazuje, że TIRSANA BSK NG w znaczącym stopniu przyczynia się do wzrostu mleczności. Zwłaszcza w gospodarstwach wyposażonych w automatyczne systemy doju, smakowitość paszy przy robotach odgrywa ważną rolę dla wydajności bydła mlecznego.
Innowacyjny zakiszacz firmy SCHAUMANN, przeznaczony do kiszonek z traw, koniczyny, lucerny i z żyta na zieloną masę, umożliwia otwarcie silosu już po dwóch tygodniach zakiszania.
Bislizynian miedzi i bislizynian cynku to kombinacja aminokwasu lizyny z mikroelementami miedzi i cynku. Najwyższa dostępność biologiczna umożliwa osiągnięcie optymalnych przyrostów w odchowie przy redukcji wydalania metali ciężkich przez cielęta.
Monoglicerydy to efekt prac nad rozwojem MCFA. Charakteryzują się one jeszcze większą skutecznością w hamowaniu wzrostu chorobotwórczych bakterii w jelitach i w stabilizacji statusu zdrowotnego zwierząt.
Wyniki badań przeprowadzonych na Uniwersytecie w Halle potwierdzają: Zastosowanie Bonsilage Forte w znaczny sposób redukuje zawartość amin biogennych w kiszonce!
Współdziałanie zakiszaczy BONSILAGE TWIN MS i BONSILAGE TWIN MF w połączeniu z dobrym ubiciem skutkuje otrzymaniem ekstremalnie stabilnej i nienagannej pod względem higieny kiszonki.
Dzięki zastosowaniu PROVITA LE odnotowano w grupie zwierząt doświadczalnych wyższe dzienne przyrosty i większy pobór paszy a tym samym poprawę statusu zdrowotnego zwierząt.
Wyniki doświadczenia Haus Riswick potwierdzają, że Bonsilage CCM jest absolutnie skutecznym, opłacalnym a przy tym niepowodującym korozji produktem, dla którego nie istnieje lepsza alternatywa.
Odchów prosiąt stawia wysokie wymagania jakości mieszanek paszowych. Aktualne badania w centrum naukowo-badawczym w Futterkamp potwierdzają, że CERAVITAL przyczynia się do zwiększenia przyrostów w odchowie prosiąt.
SCHAUMALAC PROTECT jest mieszanką paszową uzupełniającą mineralną, umożliwiającą osiągnięcie wysokiej wydajności. Kombinacja BONVITAL-u ze średniołańcuchowymi kwasami tłuszczowmi (MCFA) wpływa na poprawę statusu zdrowotnego zwierząt.
Zastosowanie wolnych średniołańcuchowych kwasów tłuszczowych (MCFA) jest najkorzystniejszym cenowo rozwiązaniem, służącym stabilizacji paszy produkcyjnej dla prosiąt.
Szczególnie w miesiącach letnich nasila się problem przegrzewania się mieszanek paszowych. Niestabilny TMR oznacza straty energetyczne, niższą strawność oraz mniejszy pobór paszy.