SUKCES HODOWCY NEWS 2020

Sukces Hodowcy News Nr 8/2020

Kiszonki z pokosu jesiennego

 

Zbiór zielonek na kiszonkę w okresie jesiennym charakteryzuje wysoka strawność i ponadprzeciętna zawartość białka surowego. Trzeba umiejętnie kierować procesem zakiszania, aby wyprodukować smaczną kiszonkę.


Sukces Hodowcy News Nr 7/2020

Salmonella

 

Jesienny monitoring stada często wykazuje podniesiony poziom przeciwciał salmonelli. Może to prowadzić do spadku wyników produkcyjnych. Ważne jest, aby w porę temu przeciwdziałać.


Sukces Hodowcy News Nr 6/2020

Zarządzanie procesem zakiszania

 

Wysokiej jakości pasza objętościowa jest podstawą zyskownej produkcji mleka. Decydującym czynnikiem jest sposób produkcji wysokiej jakości kiszonki.


Sukces Hodowcy News Nr 5/2020

Tłuszcz paszowy

 

Instytut ISF do stworzenia Schaumann Energy Pro, jedynego w swoim rodzaju tłuszczu paszowego dla krów wysokowydajnych, wykorzystał najnowsze wyniki międzynarodowych badań.


Sukces Hodowcy News Nr 4/2020

Kompletny koncentrat do odchowu prosiąt

 

Mieszanki paszowe można wyprodukować samemu. Produkty SCHAUMANN-a pomogą zaoszczędzić zarówno na pracy, jak i na zakupach, a przy tym zrealizować wszystkie potrzeby prosiąt.


Sukces Hodowcy News Nr 3/2020

Zabraknie kiszonki z traw

 

W wielu regionach, z powodu suszy, zebrano mało traw na kiszonkę. Niedobór paszy objętościowej będzie odczuwalny jesienią i zimą. Już teraz ułóż wspólnie z doradcą firmy Schaumann dawki dla Twojego stada.

 


Sukces Hodowcy News Nr 2/2020

Wypełnij lukę paszową

 

Z powodu niedoboru pasz wielu rolników planuje wykorzystać uprawy do produkcji paszy. Najważniejszym wyzwaniem jest kierowanie przebiegiem fermentacji, aby docelowo wyprodukować stabilną i wysokowartościową kiszonkę.

 


Sukces Hodowcy News Nr 1/2020

Dawka spełnia swoją funkcję tylko, gdy nie dochodzi do jej selekcji!

 

Problem sortowania paszy dotyczy wielu gospodarstw. W niejednym pozostaje niezauważony. Selekcja TMR-u kwestionuje sens obliczania dawek. Doradcy SCHAUMANN-a pomogą rozpoznać problem i jemu zaradzić.