KALBI VOLLMILCH optymalnie uzupełnia mleko pełne


Do zdrowego wzrostu cielę potrzebuje witamin, składników mineralnych i mikroelementów. Mleko pełne pokrywa zaledwie ułamek zapotrzebowania (rys.1).  Oprócz tego zawartość tłuszczu w mleku pełnym zmienia się w zależności od składu i udziału siary.


Zarządzanie odpajaniem mlekiem pełnym jest często trudnym zadaniem, gdyż ilość dostępnego  mleka ulega wahaniom i trzeba je uzupełnić albo preparatem mlekozastępczym albo mlekiem ze zbiornika.
 

KALBI VOLLMILCH  oferuje innowacyjne rozwiązanie


Nowy produkt KALBI VOLLMILCH jest innowacyjnym i prostym rozwiązaniem, umożliwiającym  przygotowanie pełnowartościowego pójła dla cieląt. Dostępne mleko uzupełnia się wodą do momentu uzyskania pożądanej ilości. Potem dodaje się KALBI VOLLMILCH w ilości 155 g/l wody i wszystko miesza.
 
KALBI VOLLMILCH zawiera wszystkie potrzebne elementy składowe (rys.2):

  • Mikroelementy AMINOTRACE i zbilansowane ilości witamin dla stabilnej odporności i dobrych przyrostów
  • Umiarkowana ilość tłuszczu dla wyrównania wahań tłuszczu  w mleku pełnym
  • Specyficzna kombinacja kwasów dla stabilizacji pójła i szybkiego trawienia
  • Probiotyk PROVITA LE i średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe w formie monoglicerydów (MCM) dla stabilizacji flory jelitowej i zapobieganiu zaburzeniom trawiennym

Pozytywne rezultaty stosowania KALBI VOLLMILCH to wysoki pobór paszy do odchowu cieląt podczas fazy odpajania, większe przyrosty, poprawa przyswajalności paszy oraz większa masa odsadzeniowa (rys.3).
 
Przykładowe zastosowanie
 
Do odpajania cieląt potrzeba 60 litrów pójła. Do dyspozycji jest tylko 30 litrów mleka pełnego np. niewykorzystanej siary. Brakujące 30 litrów uzupełniamy wodą. Na każdy litr wody dodajemy 155 g (ogółem 4,56 kg) KALBI VOLLMILCH. KALBI VOLLMILCH jest tak sporządzony, by mleko, które jest dostępne, można było uzupełnić wodą w ilości 40-60%. Inną zaletą produktu jest elastyczna temperatura mieszania, pomiędzy 25-30 °C.
KALBI VOLLMILCH  jest przeznaczony do produkcji żywności niezmodyfikowanej genetycznie.
 

Rys.1 Mleko pełne nie jest w stanie pokryć zapotrzebowania na mikroelementy i witaminy. Przykład: 6 l świeżego mleka pełnegoRys.2 Elementy składowe KALBI VOLLMILCHRys.3 PROVITA LE poprawia dzienne przyrosty i przyswajalność paszy


Grupa: 40 cieląt umieszczonych w oborze w 14 dniu życia. Okres odpajania: 7 tygodni, FH Bingen